Вы здесь

Украина и Польша должны говорить о взаимной трагедии - Табачник

Министр образования и науки Дмитрий Табачник считает, что Украина и Польша должны взаимно осудить действия украинских организаций и польских формирований, которые привели к многочисленным жертвам в 40-х годах прошлого столетия.

"Надо чтобы государственные и местные руководители Украины приходили к польским могилам, польские руководители к могилам украинцев, которые погибли в 1943 году и говорили о взаимной трагедии. По моему, надо, чтобы украинская сторона дала негативную оценку проявлениям жестокости со стороны украинских организаций, а польская, может, во взаимном документе, также негативно оценила проявления жестокости и беспредела к детям и женщинам, которую проявили польские вооруженные формирования - это единственный шаг к примирению", - передаёт «Интерфакс-Украина» слова Д.Табачника, сказанные в программе "Шустер Live" на телеканале "Интер" в пятницу вечером.

Он напомнил, что в 2003 году президенты Украины и Польши приняли совместное заявление "О примирении в 60-ю годовщину трагических событий на Волыни".

"Надо ту формулу, которую мы сконструировали совместно в 2003 году: "прощаем и просим прощения" через десять лет дополнить более сильной политической формулой: "просим прощения и прощаем". Это было бы следующим шагом преодоления последствий волынской трагедии", - подчеркнул Д.Табачник.

Как сообщалось, Сенат Польши в четверг принял заявление "В 70-ю годовщину Волынского преступления", в которой эти события названы "этнической чисткой с признаками геноцида" и отмечается, что жертвами антипольской акции УПА стало приблизительно 100 тыс. поляков.

Комментарии

ПОСТАНОВА (витяг)
М. Житомир 10.07.2011р
Помічник прокурора Житомирського району Житомирської області юрист 3 класу Кобернюк Сергій Володимирович, розглянувши матеріали перевірки за заявою Борківського В.В. з приводу вбивства 27.09.1937 року його дідуся Борковського Миколи Аристарховича, вчиненого за постановою Трійки УНКВД по Київській області від 11.09.1937 року на виконання наказу НКВС СРСР № 000477 від 30.07.1937 року виданого начальником НКВС СРСР Єжовим М.І. на виконання Рішення Політбюро ЦК ВКП(б) від 02.07.1937 року «Про антирадянських елементів», який, для втілення у життя, 31.07.1937 року був попередньо погоджений з членами Політбюро ЦК ВКП(б),-
Встановив:
«Борковський Микола Аристархович реабілітований посмертно.
Враховуючи те, що в ході проведеної перевірки встановлено, що в діях членів Політбюро ЦК ВКП(б) є ознаки злочину, але вони діяли на території РРФСР, то дія Кримінального кодексу УСРР 1927 року (ст..98 ч.2 – розстріл, В. Д-Б.) на них не розповсюджується.
Що ж до дій начальника Трояніського (Київська обл.. на той час) райвідділу НКВС Я.П. Аппеля, який сфабрикував звинувачення проти М.А. Борковського, начальника окрвідділу НКВС Шатова-Лівшіна Є.С., який затвердив сфальшований висновок, і заступника Київського облпрокурора Черкеза Я.А. та окрпрокурора Житомирського округу Орлова, які погодили сфальшований обвинувальний висновок, а також учасників засідання трійки УНКВС по Київській області, у складі голови трійки Шарова (Шавера) М.Д., та членів трійки секретаря Київського обкому УКП(б) Кудрявцева С.А., прокурора Київської області Єременка В.Д., які прийняли рішення про розстріл Борковського М.А., вбачаються ознаки злочинів, передбачених ст..ст. 97, 98, 103 КК УСРР 1927 року, оскільки їхні злочинні дії за часом охоплюються дією КК УСРР (за редакцією) 1927 року».
Борковського М.А. реабілітовано під грифом «секретно», тому я прожив життя як член роду ворогів радвлади і комуністів з витікаючи ми звідси наслідками для моєї долі.

Це - єдина справа з доведення замовного вбивства дворян та інших чесних людей, які ненавиділи комуністів і їхню владу. Поряд зі спадковим титулованим дворянином герба Лебідь Борковським М.А. та його рідним братом - вбито та зарито біля Старого єврейського кладовища у Житомирі, за політичним замовленням Політбюро ЦК ВКП(б) майже 20 тисяч людей різних національностей: українці - 8622, поляки - 6802, німці - 2577, євреї - 469, росіяни - 319, чехи - 176, білоруси - 101 та до 10 людей з інших національностей. Тут має бути, і буде, Меморіал Голокосту націй.

Я знайшов свідка в Житомирі, але не пишу її імені бо дозволу іще не отримав. Бабуся розповіла про свого батька, який був заарештованим за те, що до колгоспу цей козак вступати не хотів. Його тримали в житомирській тюрмі. А оскільки він був грамотним то займався отриманням передач для заарештованих і був свідком того, що кожного світанку з воріт тюрми виїздив віз, запряжений парою білих коней, які тягли віз з горою трупів розстріляних "ворогів народу" і відвозив на Смолянки до ям "біля жидівського цвинтаря". Тіла невинно убитих, які покояться біля старого єврейського кладовища, грузилися навхрест, щоб більше влазило і не розсипалися по дорозі.

А син розстріляного НКВС, за вказівкою політбюро ЦК ВКП(б), спадкового дворянина Борковського Миколи Аристарховича, партизан загону ім. Хрущова партизанського з’єднання ім. Щорса, Борковський Володимир Миколайович закатований німцями, але не зрадив. Партизанської бази не видав. Як розповіли мені очевидці перезахоронення - у нього катами відрізаний ніс і губи, вирваний язик, видране з голови волосся. Він захоронений у братській могилі села Старочуднівська гута на Житомирщині, що за пару десятків кілометрів від таємного захоронення його батька. Але - Батьківщина і народ - понад усе.
Разом із ним вбитий Іван Зиків із Волгограда та закатована партизанська зв’язкова Марія Лин із села Покостівка, де вона і похована.

Тупому та безграмотному Табачнику пояснюю елементи граматики:
1. Іменник біль - чоловічого роду в українській мові, а не жіночого, як у російській.
2. Прізвища на -ко, як Шевченко, Порошенко та ін. в українській мові відмінюються, напр. у родовому відмінку правильно писати і говорити Порошенка, а не Порошенко.
Тупоголовий валянок Табачник, іди у відставку!

Страницы

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA на основе изображений
Введите символы, которые показаны на картинке.